Feng shui, a projektowanie wnętrz

Feng shui, a projektowanie wnętrz Jeśli chcemy aby nasz dom był zaprojektowany modnie oraz według pewnych zasad, które ustalili Chińczycy już w bardzo dawnych czasach, powinniśmy wezwać specjalistę od Feng shui. Czym jest Feng shui? Feng shui to pewne zasady, które mówią o zdrowym i prawidłowym układzie mebli oraz mieszkania w pomieszczeniu, aby żyło się lepiej, logiczniej oraz zdrowiej. Jakie są przykłady ustawień tej nauki? Przykładowo Feng shui nie dopuszcza myśli, że ktokolwiek na kuli ziemskiej mógł by mieć w domu drzwi, które otwierają się do środka. Dlaczego właśnie taka zasada powstała? Głównie chodzi tu o wentylacje, która jest ograniczona przy drzwiach, które otwierają się do środka, ponieważ blokują one przepływ powietrza. Kolejnym argumentem, dla którego powinny drzwi otwierać się na zewnątrz to zwykła praktyczna rzecz, która mówi o tym, że drzwi, które otwierają się do środka ograniczają nam po prostu miejsce w pomieszczeniu, blokuje przejście oraz nie możemy ustawić wielu rzeczy w kątach, ponieważ blokują nam drzwi. Kolejnym argumentem dla których Feng Shui jest logiczną nauką, to fakt, że nauka ta głosi, że meble muszą być zawsze postawione na podstawkach lub nóżkach. Nieprawidłowością będzie, jeśli nasze meble będą całą powierzchnią leżały na ziemi. Efekt uboczny faktu, że meble znajdują się na ziemi, to blokada wentylacji, która jest bardzo niezdrowa dla naszego organizmu, ponieważ jest problem z przepływem świeżego powietrza, które odżywia nasze komórki w ciele i pozwalają na to, że żyjemy.Skąd się wzięła ta nauka? Przede wszystkim już sama nazwa wskazuje, że są to kraje azjatyckie, a dokładniej są to Chiny oraz Japonia. To właśnie uczeni stamtąd potwierdzili oraz poskładali te nauki do jednego wielkiego worka, który się obecnie nazywa Feng Shui. Gdzie znaleźć fachowca, który będzie potrafił ułożyć nam meble oraz dom pod tą naukę? Podobnie go możemy znaleźć jak fachowca, którym jest projektant wnętrz. Najlepiej będzie jeśli będzie on z polecenia naszego znajomego lub innego naszego bliskiego członka rodziny, ponieważ jest to raczej wiarygodne źródło, które nam dobrze doradzi. Jeśli nasi znajomi nie mają takich doświadczeń z tą właśnie nauką, to możemy ogłosić ogłoszenie na forum o tym, że szukamy dobrego specjalisty. Możemy być pewni, że bardzo dużo osób się odezwie i poleci nam fachowca, który pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego miejsca na nasze meble.

Style mieszkania

Style mieszkania Nasze mieszkanie może być w dowolnym stylu. W jakim tylko sobie zapragniemy mieć mieszkanie. Tak naprawdę wszystko zależy od nas i jaki mamy gust oraz od naszych zainteresowań. Dajmy na przykład, że jesteśmy muzykami i chcemy aby nasze mieszkanie wyrażało to poprzez swój styl. Jak powinno takie mieszkanie wyglądać? Przykładowo ściany możemy ozdobić tapetami, na których będą znajdowały się nutki oraz instrumenty muzyczne. Tak naprawdę wszystko zależy po prostu od nas. Możemy też na ścianę nalepić naklejkę, która będzie przedstawiała postać muzycznej gwiazdy lub instrument – perkusja lub gitara na ścianie w postaci naklejki to tez fajna sprawa. Meble możemy również ozdobić i ponaklejać na nie podobne naklejki jak na ścianę. Jednak co jeśli naszą pasją jest matematyka lub filozofia? A może naszą pasją jest styl country? Nic prostszego. Duży bar w kowbojskim stylu oraz ostrogi na ścianach to idealny pomysł to wyrażania siebie i swoich pasji poprzez swoje własne mieszkanie. Mieszkanie tak naprawdę może być również w stylu old school, czy po prostu nowoczesnym, co się będzie objawiać po prostu nowoczesnymi meblami. Nowoczesne zestawienie kolorów na ścianach, czy tapety w nowoczesne wzory, to również doskonała alternatywa. Niektóre domy przypominają wielkie zamki w których liczy się przepych i złote wykończenia na suficie, a dla innych najlepszym wyjściem na ozdobienie swojego domu to w sposób przytulny i gdzie wchodząc do pomieszczenia, czuć rodzinną atmosferę, która jest dla wielu ludzi najważniejsza z wszystkiego. Ze statystyk wynika, że większość ludzi woli zdecydowanie od wielkich komnat, małe przytulne domki, gdzie można w spokoju porozmawiać, jest ciepło, miękkie dywany oraz nie ma przepychu.Jak wybrać styl do swojego mieszkania, który będzie nam odpowiadał i będzie zgodny z naszą osobowością? Jeśli ktoś ma pasję, to tak naprawdę nie będzie to dla niego żaden problem, ponieważ udekoruje swój dom według tego, co lubi najbardziej. Jednak jeśli nie mamy żadnej pasji, musimy niestety poszperać w Internecie i wybrać sobie wzór domu taki ,który już istnieje i opierać się na jego bazie. Nie będzie to w sumie konkretny styl, a jedynie wzór domu i zestawienie kolorów, mebli oraz tworzywa, z którego będą wykonane dane meble oraz ozdoby. Jest to jedna z najgorszych opcji, ponieważ podrabiamy już wcześniej wymyślony styl i nasze mieszkanie nie jest wcale oryginalne, ponieważ bazuje już na czymś, co powstało.

Naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę Jak wiemy dekorowanie ścian może się odbywać na kilka sposobów i tak naprawdę każdy z nich będzie dobry i odpowiedni dla nas, ponieważ każdy z nich potrafi dać zniewalający efekt, z którego będzie zadowolony każdy domownik oraz gość. Najlepiej będzie, jeśli zaprosimy projektanta do swojego domu, aby nam pomógł wybrać kolorystykę, a w przypadku tapet- wzory. Często projektant, który projektuje wnętrza pojedzie do sklepu i już nam zakupi daną farbę, czy tapetę, ponieważ często się zdarza, że taka osoba przebywa w takich sklepach kilka razy dziennie. Kolejnym i bardzo nowoczesnym sposobem na ozdabianie ścian to naklejki naścienne, które cieszą się teraz wyjątkową popularnością. Takie naklejki możemy kupić na polskich oraz zagranicznych portalach aukcyjnych rzez Internet, jednak w bardzo dużych sklepach meblowych również możemy się z czymś takim spotkać. Jest to element, który niebywale potrafi ubogacić przestrzeń naszego domu, która często jest szara i niczym się nie wyróżnia. Jeśli zamontujemy sobie taką naklejkę na ścianie, możemy być pewni, że nawet najbardziej dostojni goście zainteresują się naszymi pomieszczeniami, i na pewno uznają nas za ludzi, który mają doskonały gust, jeśli chodzi o projektowanie. Co przedstawiają takie naklejki? Zazwyczaj są to znane gwiazdy, które wyglądały w bardzo charakterystyczny sposób. W większości przypadków naklejki maja po prostu określony kształt, a w środku są całe czarne nie posiadają żadnych wzorów. Najpopularniejszymi naklejkami na ścianę są postacie Michaela Jacksona, który robi moon-walk oraz jest ubrany w kapelusz. Każdy fan takiej gwiazdy walczy o to, aby zdobyć wizerunek gwiazdy i aby móc mieć taki wynalazek na własnej ścianie. Naklejki również często przedstawiają nuty, który przykładowo wylatują z naszego okna. Są również obecnie na rynku fototapety, które są po prostu dobrym zdjęciem w dobrej jakości przyklejonym na naszą całą ścianę. Jest to kolejna ciekawa forma na ozdobienie pokoju. Aby zrobić sobie taka fototapetę zazwyczaj niestety musimy zapłacić dość dużo oraz poszukać firmy, która w ogóle się zajmuje takimi rzeczami, gdyż w Polsce nie jest to jeszcze na tyle rozwinięte, aby można było powiedzieć o tym, że jest ogólnodostępne w każdym polskim miasteczku. Najlepiej jest to zrobić przez Internet i przesłać producentowi e-mailowo zdjęcia, które chcielibyśmy mieć na ścianie.

Mieszkanie, a styl

Mieszkanie, a styl Projektowanie wnętrz jest tak naprawdę z jednej strony nic trudnego – jak mogłoby się wydawać, a z drugiej strony, żeby stworzyć coś naprawdę profesjonalnego, potrzebna jest do tego spora wiedza, zainteresowanie projektowaniem oraz zmysł artystyczny. Niestety bez tych trzech rzeczy nie jesteśmy w stanie zaprojektować swojego domu prawidłowo, zgodnie z zasadami kolorystyki, czy też innym wyznaczników. Nasze mieszkanie może być ozdobione różnymi barwami ścian, tapetami oraz zupełnie innymi dodatkami, które ubarwią nasz dom oraz sprawią, że będzie on ciekawy oraz godny podziwu przed dostojnych gości, których często przyjmujemy i którzy sobie o nas zawsze wyrabiają opinię na temat naszego gustu, jeśli chodzi o dobieranie barw, czy też innych wyznaczników. Tak naprawdę nasze mieszkanie może być w każdym stylu, jakim sobie tylko zapragniemy. Przykładowo, jeśli ktoś lubi westerny, to dlaczego by sobie nie zrobić domu w stylu country? Stare meble, bar w dawnym stylu, obrazy z końmi o powieszone ostrogi jako wieszak do ubrań. Jest to najlepszy przykład na to, że dobrą inwencją twórczą możemy stworzyć w swoim domu prawdziwy dziki zachód. Żadnym problemem też będzie stworzenie fototapety z zachodzącym słońcem, które będzie mogło zachodzić o każdej porze dnia i nocy w każdym miejscu naszego domu. Jeśli ktoś zaś kocha muzykę, również nie stoi nic na przeszkodzie, aby to pokazać przez różne przedmioty, czy tapety. Przykładowo możemy zrobić takie połączenie, że szafki ozdobimy w nuty za pomocą techniki decoupage, zrobić muzyczny kącik, gdzie będziemy trzymać wszystkie stare instrumenty, które zapewne zafascynują każdego, kto będzie nas odwiedzał. W tym przypadku również może się sprawdzić fototapeta, która może przedstawiać naszą ulubioną gwiazdę, która jest charakterystyczna dla swojego kształtu i nic nie stoi na przeszkodzie, aby nakleić sobie taka naklejkę na ścianie we własnym pokoju i zawsze, gdy będziemy zasypiać oraz gdy otworzymy oczy, zobaczymy naszego idola. To jest właściwe magia imaginowania naszego mieszkania na dany styl. Jest to wspaniała nowoczesna technika, która pozwoli nam się cieszyć z mieszkania każdego dnia oraz zaprojektowania własnego domu według własnych zainteresowań, które u jednych mogą być większe lub mniejsze. Jeśli ktoś interesuje się sportem, dlaczego by nie powiesić rakiet to tenisa na ścianę, a na półkach utworzyć kolekcję samochodzików wyścigowych?

W jaki sposób się projektuje?

W jaki sposób się projektuje? W jaki sposób projektant projektuje wnętrze mieszkania? Zazwyczaj odbywa się to początkowo na kartce za pomocą ołówka. Projektant wtedy robi ogólny plan działania oraz mieszkania oraz mało szczegółowo zaznacza sobie tam różne punkty. Następnym etapem jest przeniesienie danych z kartki do komputera, gdzie projektant wykonuje tam całą swoją pracę. Obecnie jest bardzo dużo programów, które ułatwiają projektowanie i nie jest problemem wejść w posiadanie jednego z nich, gdyż w Internecie aż roi się od darmowych programów z tego typu. Niektóre duże salony meblowe mają własny program do urządzania wnętrz, jednak meble, które możemy tam wykorzystać są jedynie pobranego ze sklepu, który utworzył owy program. Na szczęście powstały komputery i projektowanie wnętrz może być jeszcze bardziej przyjemne oraz łatwiejsze. Możemy w takim programie zaplanować kolor ścian, meble i wszelkie ozdoby do naszego mieszkania, jednak owy program zapewne nie będzie miał takich mebli, jakie byśmy chcieli mieć w swoim domu. Meble nie są już zazwyczaj projektowane na życzenie klienta do wnętrza domu, po prostu fachowiec jedzie do sklepu i wybiera meble, które najbardziej pasują do naszego wnętrza. Dlatego właśnie się mówi, że projektowanie wnętrz jest wielo etapowe. Odbywa się ono w różne sposoby, gdyż w sklepach, na kartce papieru oraz też na komputerze, gdzie zazwyczaj jest włożona największa praca. Projektowanie w programie komputerowym jest również dość skomplikowane i wieloetapowe. Projektant zaczyna od przełożenia na komputer sam układ ścian, aby w następnych krokach wszystko mogło się dokładnie odwzorować do rzeczywistości. Następnie wybiera kolory ścian tak, jak sobie zażyczył klient, ponieważ to zazwyczaj zleceniodawca ustala, czy nasze mieszkanie ma być w ciepłych, czy w zimnych kolorach. Następnie projektuje gdzie będzie stał jaki przedmiot, biorąc pod uwagę światło słoneczne o danej godzinie, które będzie nam świecić przez okno o różnych porach o różnej mocy. Niektóre przedmioty lepiej prezentują się w cieniu, a inne zaś całkowicie w świetle. Następnie robi układ mebli i sprawdza, czy nie będą się ze sobą „gryźć”. Projektant musi mieć naprawdę dobry i już zarysowany pomysł, aby mógł przystąpić do działania, ponieważ gdyby zaczął od zera, raczej w programie komputerowym nie wykonałby swojej pracy fachowo bez wyobraźni i pomysłów.