Popularność projektowania wnętrz na świecie

Popularność projektowania wnętrz na świecie Projektowanie wnętrz tak naprawdę najbardziej popularne jest w Ameryce oraz we Francji. To właśnie tam jest najwięcej osób, które korzystają z usług projektanta wnętrz. Głównym powodem, dla którego właśnie tam przypada największa liczba ludzi, którzy chcą zaprojektować wnętrze swojego domu, to fakt, że są to kraje i kontynenty bardzo bogate i osoby, które tam mieszkają po prostu mogą sobie pozwolić na takie luksusy i właśnie takie wydatki. Zapewne są tak również osoby, które tych pieniędzy nie mają, jednak jest to tam tak popularne i wręcz niezbędne przy budowaniu domu, że nawet jeśli ktoś nie ma pieniędzy, wygrzebie ze starych kieszeni ostatnie grosze, aby tylko mógł sobie zaprojektować wnętrze swojego pięknego domku. Oczywiście projektant domu jest popularny na całym świecie w równym stopniu, a różni się sporo jedynie wynagrodzenie, co głównie zależy od tego, czy pracujemy w bogatym kraju, czy w biednym. Jednak mogę zapewnić, że jest tak samo popularny ten zawód we wszystkich krajach, ponieważ wszędzie buduje się domy i wszędzie jest potrzebny projektant domów przy budowie nowego budynku. Projektant wnętrz jednak już nie jest tak równie popularny na świecie, ponieważ jest to osoba jakby dodatkowa do projektu naszego domu i jest ona zbędna, gdyż budowa domu odbyła się i również bez projektanta wnętrz i myślę, że jest wiele takich rodzin, które żyją w domach nie zaprojektowanych od środka, a są szczęśliwymi ludźmi i mają się dobrze. Jednak nie wszyscy tak myślą i wiele bogatych ludzi ma wyobrażenie, że jeśli nie zamówią projektanta wnętrz do swojego domu, to ich dom będzie szary, brzydki i ponury i w ogóle nie będzie im się chciało tam mieszkać, ani zapraszać gości. Nie ma nic bardziej mylnego. Ponieważ samemu też możemy ładnie i estetycznie zaprojektować swój dom od środka i naprawdę wiele osób tak robi. Żyje również szczęśliwie i w Ładnym pomieszczeniu. Pamiętajmy o tym, że jest wiele osób, które maja zmysł artystyczny oraz estetyki, a nawet o tym nie wiedzą. A jeśli mamy w swoim domu właśnie taka osobę, z taka cechą charakteru, możemy się spodziewać, że nasz dom będzie bardzo ładnie zaprojektowany. W krajach afrykańskich, gdzie domy budowane są z drzew i grubych pali, oczywiście raczej tam nie znajdziemy projektanta wnętrz, który projektuje afrykańskie lepianki. Tam ludzie nie pozwalają sobie na takie luksusy oraz nie mają takich potrzeb, ponieważ każdy się czuje dobrze w swoim domu i nawet się nie odwiedzają.

A co z meblami?

A co z meblami? Zapewne wielu z nas zadało sobie pytanie, które jest w tytule. A co z meblami? Tak naprawdę jest na to cała gama odpowiedzi. Pierwsza opcja, którą możemy wykorzystać to zaproszenie projektanta wnętrz do naszego domu, który z chęcią nam doradzi w jaki sposób powinniśmy sobie urządzić mieszkanie oraz gdzie, co, jaki mebel wstawić do swojego domu. Niestety nie każdy to potrafi zrobić i dobrać samodzielnie, dlatego bezpiecznie jest załatwić sobie projektanta wnętrz, który nam profesjonalnie doradzi za pewną sumę pieniążków. Taki projektant może nam przedstawić całą gamę swoich już wykolekcjonowanych w port folio mebli i nam doradzić, które będą pasować do naszej kolorystyki oraz stylu w mieszkaniu. Możemy takiemu projektantowi również podpowiedzieć jakie meble chcemy, w jakich kolorach oraz w jakiej cenie. Często projektanci współpracują z największymi sieciami sklepów z meblami i będzie potrafił nam doradzić w jakim sklepie powinniśmy dokonać zakupu lub po prostu zrobi to za nas i sam zakupi dany produkt, jednak byłoby najlepiej, gdybyśmy pojechali z projektantem, obejrzeli przedmiot z bliska, usiedli i wypróbowali, czy na pewno sprawia nam uczucie, że czujemy się komfortowo. Drugim zaś pomysłem na odpowiedź zadaną w temacie to projektowanie mebli przez projektanta. Jeśli nie znajdziemy mebli do naszego mieszkania w żadnym sklepie, czy kolekcji, a dochodzimy do wniosku, że cena nie gra roli, bez problemu możemy zaprosić dobrego projektanta, który bez problemu doradzi nam jaki tu powinien być element i sam dla nas go zaprojektuje. Oczywiście projektant może nam go sam zaprojektować lub poprosić nas o to, abyśmy dali na kartce nasz plan, jak powinno to wszystko wyglądać. Oczywiście będziemy bardziej zadowoleni, gdy sami damy wskazówki danemu projektantowi, jak powinien nasz nowy mebel wyglądać, jednak nie każdy ma tyle czasu i odwagi, aby zaprezentować przed wykształconym projektantem swój pomysł na mieszkanie. Jeśli zlecimy projektantowi taką pracę, niestety możemy trochę poczekać na efekty, aż projektant znajdzie trochę czasu na nasze zlecenie. Drugim etapem czekania to fakt, że najpierw jest projektowanie, a następnie projekt musi zostać wykonany, co często trwa nawet powyżej miesiąca, ponieważ musimy znaleźć odpowiednie materiały, drewno, czy inne elementy, których Często nie da się kupić. Projektowanie mebli to tak naprawdę fajna zabawa.

Feng shui, a projektowanie wnętrz

Feng shui, a projektowanie wnętrz Jeśli chcemy aby nasz dom był zaprojektowany modnie oraz według pewnych zasad, które ustalili Chińczycy już w bardzo dawnych czasach, powinniśmy wezwać specjalistę od Feng shui. Czym jest Feng shui? Feng shui to pewne zasady, które mówią o zdrowym i prawidłowym układzie mebli oraz mieszkania w pomieszczeniu, aby żyło się lepiej, logiczniej oraz zdrowiej. Jakie są przykłady ustawień tej nauki? Przykładowo Feng shui nie dopuszcza myśli, że ktokolwiek na kuli ziemskiej mógł by mieć w domu drzwi, które otwierają się do środka. Dlaczego właśnie taka zasada powstała? Głównie chodzi tu o wentylacje, która jest ograniczona przy drzwiach, które otwierają się do środka, ponieważ blokują one przepływ powietrza. Kolejnym argumentem, dla którego powinny drzwi otwierać się na zewnątrz to zwykła praktyczna rzecz, która mówi o tym, że drzwi, które otwierają się do środka ograniczają nam po prostu miejsce w pomieszczeniu, blokuje przejście oraz nie możemy ustawić wielu rzeczy w kątach, ponieważ blokują nam drzwi. Kolejnym argumentem dla których Feng Shui jest logiczną nauką, to fakt, że nauka ta głosi, że meble muszą być zawsze postawione na podstawkach lub nóżkach. Nieprawidłowością będzie, jeśli nasze meble będą całą powierzchnią leżały na ziemi. Efekt uboczny faktu, że meble znajdują się na ziemi, to blokada wentylacji, która jest bardzo niezdrowa dla naszego organizmu, ponieważ jest problem z przepływem świeżego powietrza, które odżywia nasze komórki w ciele i pozwalają na to, że żyjemy.Skąd się wzięła ta nauka? Przede wszystkim już sama nazwa wskazuje, że są to kraje azjatyckie, a dokładniej są to Chiny oraz Japonia. To właśnie uczeni stamtąd potwierdzili oraz poskładali te nauki do jednego wielkiego worka, który się obecnie nazywa Feng Shui. Gdzie znaleźć fachowca, który będzie potrafił ułożyć nam meble oraz dom pod tą naukę? Podobnie go możemy znaleźć jak fachowca, którym jest projektant wnętrz. Najlepiej będzie jeśli będzie on z polecenia naszego znajomego lub innego naszego bliskiego członka rodziny, ponieważ jest to raczej wiarygodne źródło, które nam dobrze doradzi. Jeśli nasi znajomi nie mają takich doświadczeń z tą właśnie nauką, to możemy ogłosić ogłoszenie na forum o tym, że szukamy dobrego specjalisty. Możemy być pewni, że bardzo dużo osób się odezwie i poleci nam fachowca, który pomoże nam w znalezieniu odpowiedniego miejsca na nasze meble.

Dla kogo przeznaczony jest fachowiec – projektant wnętrz?

Dla kogo przeznaczony jest fachowiec – projektant wnętrz? Projektowanie tak naprawdę jest dla wszystkich. Każdy z nas może sobie zamówić wizytę fachowca, którym jest projektant wnętrz .Zapewne nam dopomoże w dobieraniu kolorów do ścian oraz mebli. Projektant wnętrz może być zaproszony przez ludzi, którzy posiadają własną firmę i chcieliby zaprojektować siedzibę swojej firmy. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe i zapewne każdy pracownik byłby zadowolony z faktu, że może pracować w ładnie wyremontowanej firmie, gdzie wszystko jest na swoim miejscu oraz poukładane zgodnie ze stylem pokoi. Również projektant może zajrzeć do prywatnego mieszkania, gdzie zapewne zagląda najczęściej. Może to być osoba starsza, młodsza, bogata, biedna.. Nie ma żadnych limitów, które mogłyby nas ograniczać, czy też dyskwalifikować do tego, aby wynająć sobie projektanta wnętrz, który z chęcią za pieniążki wykona swoje zlecenie, które jest dla niego pasją, ponieważ sam sobie taki zawód wybrał. Projektant, który wykonuje swoją pracę z pasją, to najcenniejszy pracownik, jakiego tylko możemy mieć. Dlatego właśnie tak ważny jest dobór projektanta wnętrz, który będzie wykonywał nasze zlecenie z szaloną pasją oraz będzie to dla niego największa przyjemność, że może z nami pracować i wykonać nasze zlecenie. Projektowanie wnętrz jest dość skomplikowaną rzeczą od strony technicznej, jednak od estetycznej myślę, że poradziłby sobie każdy z nas. Ponieważ każdy z nas jest na tyle utalentowany, że potrafi dobrać kolor ścian do zasłon. Nawet dziecko wie, że najlepszym wyjściem będzie, że jeśli pomalujemy ściany na zielono, to byłoby doskonale, gdybyśmy i zasłony mieli zielone, aby wszystko do siebie pasowało i się nie gryzło – jak to mówią jeszcze w starodawnym języku niektóre osoby. Projektant może nas w wielu sytuacjach zaskoczyć swoją pomysłowością, na którą zazwyczaj odpowiadamy „hm… nigdy bym na to nie wpadł”. Są to tak naprawdę często bardzo proste rozwiązania, jednak potrzeba wiele czasu i wysiłku, aby na takie wpaść. Oczywiście nie rzadko się zdarza, że wpadamy na genialne rozwiązania przez przypadek, jednak wiele z nas na pewno nie chciałoby mieć domu udekorowanego przez przypadek ,a z głową. Pamiętajmy też o godziwym wynagrodzeniu dla projektanta, ponieważ zapewne włoży on w swoją pracę całe serce oraz dużo zapału, co musi być odpowiednio wynagrodzone. Wiadomo, że tacy ludzie zarabiają dużo, ale to nie znaczy, że trzeba im obciąć koszty bo i tak są bogaci. Nie. Projektant to też człowiek.

Zleceniodawcy

Zleceniodawcy Kto zazwyczaj zleca wykonanie projektu wnętrza? Najczęściej są to ludzie bogaci, którzy mogą sobie pozwolić na takie luksusy, jak projektowanie wnętrza. Ponieważ chcą, aby ich dom od środka był idealnie zaplanowany, nowoczesny oraz wyglądał świetnie, zapraszają do współpracy projektantów, którzy oczywiście biorą zlecenie. Często jest tak, że bogaci ludzie dają projektantowi spory napiwek (premię), jeśli ten oczywiście wywiąże się ze swoich usług. W niektórych zawodach pracownicy zarabiają właśnie po przez napiwki premiowane. Dobrym przykładem jest zawód listonosza, który roznosząc emeryturę bardzo często dostaje jakieś drobne pieniążki od emerytów. Jest to również jakiś sposób zarobku, jednak pamiętajmy, że taki człowiek oczywiście również ma normalną pensję, która jest w stanie go utrzymać. Wracając do tematu zleceniodawców, to może być to osoba prywatna jak i firma. Osoba prywatna zazwyczaj poprosi nas o zaprojektowanie swojego domu lub mieszkania, a firma może się złożyć po składce na projektanta, który zaprojektuje dla nich pomieszczenia firmy. Przykładowo możemy zostać poproszeni o zaprojektowanie salonu kosmetycznego. Zlecenie może być również od samego prezydenta, który nas poprosi o urządzenie w danym stylu pewnego zabytkowego budynku, który w jakiś sposób reprezentuje nasz kraj. Jednak żeby otrzymać zlecenie od tak ważnej osobistości, musimy być świadomi, że takie zadanie jest przeznaczone jedynie dla najlepszych. Dlatego warto się doskonalić i mieć zrobione wiele specjalizacji w tym zawodzie, abyśmy byli wielofunkcyjnym pracownikiem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Zleceniodawcą może być też firma, która postanowi nas po prostu zatrudnić, ponieważ mamy właśnie takie a nie inne specjalizacje, które są akurat potrzebne do danego zlecenia. Ważna jest też współpraca między różnymi firmami, która nie ma uprawnień do pewnych rzeczy. Możemy być wtedy pewni, że zostaniemy zatrudnieni w takiej firmie np. jako doradca w pewnych kwestiach, czy też w zupełnie innej roli. Jednak posiadanie unikatowego wykształcenia jest bardzo korzystne, ponieważ za mały świstek, że jesteśmy uprawnieni do danego zadania, pozyskamy w ten sposób bardzo dużo nowych klientów. Bardzo ciekawym pozyskiwaniem klientów jest gromadzenie certyfikatów i zaświadczeń o wykonanych zleceniach. Również każdy projektant ma swoje port folio, gdzie mieszczą się zdjęcia wykonanych przez niego mieszkań.